Wszystko za życie Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Wszystko za życie online

Entuzjastyczny czytelnik (ze szczególnym powinowactwem do Tołstoja i Jacka Londona), Chris jest pod wieloma względami intelektualnym spadkobiercą XIX-wiecznych pisarzy-przyrodników, takich jak John Muir, a zwłaszcza Henry David Thoreau, którego bezkompromisowy idealizm — „raczej niż miłość, niż pieniądze niż sława, daj mi prawdę” – bierze za hasło.

(Gdyby przeżył, pan McCandless mógłby dołączyć do grona współczesnych pisarzy przyrodniczych, takich jak Edward Abbey i Bill McKibben.) Jego credo jest chyba najbardziej zwięźle sformułowane przez mentora Thoreau, Ralpha Waldo Emersona, który radził, że „starożytne przykazanie, „Poznaj siebie” i współczesna zasada „Studiuj naturę” stają się wreszcie jedną maksymą”.

Jednym z problemów z tym nurtem myśli amerykańskiej jest to, że czasami znajduje wyraz w samopomocowych nostrumach i sentymentach do kartek z życzeniami. „Jeśli chcesz czegoś w życiu, sięgnij i złap to” – mówi Chris do Tracy (Kristen Stewart), nastolatki, która się w nim zakochuje, zamieniając Samodzielność w coś w rodzaju sloganu reklamowego. Ale temat filmu, na szczęście, nie jest tak prosty ani tak łatwy do podsumowania w słowach.

2h 28m 2007

Życzymy miłego seansu!