Vortex Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Vortex online

W swoim szóstym filmie „ Vortex ”, Noé przynajmniej skręca za rogiem, opracowując bardziej organiczny sposób na zbadanie swojej obsesji na punkcie ekstremalnych stanów istnienia. Stan, z którym ma do czynienia w tym filmie, to starość – która, jak zauważył Jed Leland w „Obywatelu Kane”, jest jedyną chorobą, z której nie można się doczekać wyleczenia.

„Vortex” to wstrząsający portret zarówno choroby, jak i lekarstwa. Chce nam pokazać niebezpieczeństwa starości bez rękawiczek, nie zmiękczone sentymentalną amortyzacją, i nie można zaprzeczyć, że filmowi się to udaje. W pewnym sensie to Gaspar Noé robi swoją wersję wspaniałej „Amour” Michaela Haneke.

Różnica polega na tym, że Noé nie może oprzeć się ekscytacji tym, co nam pokazuje. Nie wystarczy, że poprowadzi publiczność na skraj przepaści. Musi nas naciskać, żebyśmy wskoczyli.

Głównymi bohaterami, których nigdy nie wymieniono, są starzejąca się para mieszkająca w obszernym, strasznym paryskim mieszkaniu — wszędzie pełno książek, na ścianach pokrytych starymi plakatami filmowymi — które zajmowali od dziesięcioleci.

Człowiek, grany przez legendarnego włoskiego mistrza giallo horroru Dario Argento, jest pisarką, która pracuje nad książką zatytułowaną „Psyche”, czyli o kinie i marzeniach. Książki w mieszkaniu dotyczą głównie kina, podobnie jak plakaty — „Metropolis”, „Kobieta jest kobietą” i tak dalej.

To wygodne, ale odrapane i wyzywająco analogowe ustawienie; nawet łazienka jest zapchana książkami. Dostępna technologia nie wydaje się wykraczać daleko poza VHS, a uparty skryba Argento pisze odręcznie na notatnikach lub na starej, małej, zielonej maszynie do pisania. Reprezentuje umierającego ducha epoki, w której kino mogło być samym życiem – alternatywną rzeczywistością, w której ludzie zanurzali się i dosłownie otaczali.

2h 22m 2022

Informacje
  • Oryginalny tytuł: Vortex
  • Data wydania: 27-01-2022
  • Rodzaj: Dramat

  • Ekino, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
Vortex CDA HD
Życzymy miłego seansu!