Totem Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Totem online

Na dole w Totem cda ciotki Sola/siostry Tonatiuha krzątają się, przygotowując wielką imprezę. Apodyktyczna najstarsza Alejandra (Marisol Gase) wykonuje wiele zadań, nadzorując przygotowywanie jedzenia i farbowanie włosów. Nuri (Montserrat Maranon), której własna córka Ester (Saori Gurza) jest nieco młodsza od Sol, próbuje upiec ciasto ze swoją córeczką, ale z biegiem dnia staje się coraz mniej zdolna i coraz bardziej upojona alkoholem. Jej synowie wchodzą i wychodzą z domu, niechętni, jak wszystkie nastolatki, do wstania z sofy i zajęcia się obowiązkami domowymi.

Gdzie indziej zrzędliwy patriarcha rodziny, Roberto (Alberto Amador), robi swoje i chętnie zostawia wszystkie przygotowania kobietom. Przeważnie wychodzi ze swojego legowiska niczym szorstki niedźwiedź, by krzyczeć na wnuki, gdy mają czelność ukraść mu elektrokrtani (maszynę na baterie, która przywraca głos, gdy jest trzymana przy szyi u osób, którym usunięto krtań).

Chociaż Sol ze swoją czujną, inteligentną twarzą (Senties daje cudownie naturalistyczną kreację) jest gwiazdą przewodnią filmu, uwaga kamery błądzi po domu, obserwując, jak wszyscy zajmują się przygotowaniami. Kiedy zachodzi słońce i przybywają wszyscy goście, impreza zaczyna się na dobre w Totem cda, od emocjonujących przemówień i stołów w ogrodzie na zewnątrz uginających się od jedzenia, a wszystko oświetlone girlandami bożonarodzeniowych lampek zwisających z drzew.

Zwłaszcza dialogi w tej tylnej połowie wydają się improwizowane, generowane przez wielu nieprofesjonalistów, którzy grają wersje siebie lub znanych im osób Totem online. Ale sposób, w jaki Aviles i redaktor Omar Guzman łączą wszystko w jedną całość, jest bardzo skrupulatny. Tematy i struktura wyłaniają się z tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się chaosem: relacji człowieka ze światem zwierząt, kosmologii, końca świata (o co Sol pyta cyfrowego asystenta telefonu). Mikro- i makrokosmos rozszerzają się i kurczą jeden w drugim.

1h 35m 2023

Informacje
  • Oryginalny tytuł: Tótem
  • Data wydania: 07-09-2023
  • Rodzaj: Dramat, Komedia

  • Ekino, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
Totem CDA HD
Życzymy miłego seansu!