Scrooge Opowieść wigilijna Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Scrooge Opowieść wigilijna online

Przypuszczam, że nikt nie potrzebuje podsumowania postaci ani fabuły. (Jeśli tak, zacznij od książki lub wersji Alistaira Sim). Postacie z Opowieści wigilijnej Dickensa są ikonami kultury, a imię Scrooge jest teraz synonimem każdego bogatego skąpca.

Fajnie jest zobaczyć, jak jego imiennik Scrooge McDuck gra Scrooge z Myszką Miki jako Bob Cratchit w wersji Disneya. Słynne odprawienie Bożego Narodzenia przez Scrooge’a za pomocą „Bah! Humbug!” i „Boże, błogosław nam wszystkim” Tiny’ego Tima Cratchita są tak samo częścią bożonarodzeniowej tradycji, jak Rudolf i laski cukierków.

To klasyczna opowieść o odkupieniu. Kolęda trwa, ponieważ zmiana zdania nie następuje poprzez interakcję z postacią religijną, ale przez rozliczenie się Scrooge’a z własną przeszłością, jego niezdolność do patrzenia na otaczających go ludzi ze zrozumieniem i współczuciem oraz konsekwencje jego chciwości i okrucieństwa.

A potem jest wspaniały, niezrównany język Dickensa, który jest tutaj od niechcenia odrzucony. Udostępnianie starszych materiałów to jedno, ale to tylko upraszczanie. Wiktoriańskie postacie nie powinny brzmieć jak kupujący w centrum handlowym lub, co gorsza, jak źle przetłumaczone ciasteczko z wróżbą („Przeszłość może ranić, zwłaszcza twoja, ale może też uleczać, jeśli się z niej nauczysz”. „Szczęście jest tym, czego chcesz że jest to.”)

Niektóre adaptacje tutaj są nieszkodliwe, jeśli nie szczególnie znaczące, jak połączenie postaci byłej narzeczonej Scrooge’a i córki jego dobrodusznego pracodawcy lub zmiana wspomnienia Scrooge’a z dzieciństwa na wspomnienie z własnego życia Dickensa. Niestety, inne zmiany kierują punkty historii w niepotrzebnie ciężki sposób, jak na przykład podkreślenie związku między śmiercią siostry Scrooge’a a chorobą Tiny Tima.

1h 37m 2022

Informacje
  • Oryginalny tytuł: Scrooge: A Christmas Carol
  • Data wydania: 18-11-2022
  • Rodzaj: Animacja, Dramat, Familijny, Fantasy

  • Ekino, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
Scrooge Opowieść wigilijna CDA HD
Życzymy miłego seansu!