Priscilla Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Priscilla online

Film sugeruje, że oboje są wytworami bardzo specyficznego czasu i miejsca. Priscilla, wychowana w magazynach z lat 50. oferujących wskazówki, jak zadowolić mężczyznę i utrzymać go przy sobie, próbuje ukształtować się zgodnie z ideałem kobiecości ustalonym przez Elvisa. W tym przypadku wybór kostiumów w filmie mówi wiele. Nastoletnia Priscilla cda jest przypięta do wybrednego krawiectwa; jej czółenka na szpilkach są zawsze o pół rozmiaru za duże.

Wygląda jak to, kim jest – dziecko bawiące się w przebierankę w roli, której do końca nie rozumie. Jej stopniowa emancypacja odzwierciedla się w wyborach dotyczących garderoby. Kiedy w końcu akceptuje wzorzyste nadruki, którym Elvis tak stanowczo się sprzeciwia, niemal chce się wiwatować.

Tymczasem Elvis dorastał w świecie, w którym sztywno określono role płciowe. Z jego doświadczenia wynika, że ​​kobiety nie narzekają i są pobłażliwymi gospodyniami domowymi i tego właśnie oczekuje od Priscilli cały film. Jego męskie wzorce do naśladowania – ojciec, menadżer, pułkownik Tom Parker – są bardziej apodyktyczni i kontrolujący.

Co ciekawe, Parker nie pojawia się na tym zdjęciu jako postać – być może jest to ciekawe pominięcie. Jednak jego złowrogą obecność i wpływy są widoczne wszędzie, zwłaszcza w ograniczeniach, które początkowo utrzymują tę relację poza zasięgiem opinii publicznej. Tak czy inaczej, życie Priscilli cda polega wyłącznie na spełnianiu żądań dyktatorów.

Kiedy po raz ostatni przejeżdża przez bramy Graceland, w rytm ścieżki dźwiękowej „ I Will Always Love You” Dolly Parton , zostawia małą dziewczynkę i rodzi się na nowo, w końcu jako własna kobieta.

1h 50m 2023

Życzymy miłego seansu!