Mężczyzna Imieniem Ove Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Mężczyzna Imieniem Ove online

Reżyser bezwstydnie opowiada historię małżeństwa Ove z Sonją, której śmierć, jak się stopniowo ujawnia, nastąpiła sześć miesięcy wcześniej. Gra ją Ida Engvoll , która dostarcza cudownej energii, ale scenariusz utknął w sferze dwuwymiarowego romantycznego symbolu. Dzięki mechanicznemu urządzeniu retrospekcji, które zwykle pojawiają się, gdy Ove ma linę na szyi, strzelbę w ustach lub wąż podłączony do układu wydechowego jego samochodu, widzimy zaloty i małżeństwo pary i czekamy na wielkie ujawnienie telegrafowanej tragedii, która spotyka ich.

Wszystkie retrospekcje mają ciepły, sugestywny blask, ale tylko wspomnienia Ove’a dotyczące jego taty (Stefan Gödicke ) są naprawdę poruszające i odkrywcze. Przebłyski jego rozwijającej się przyjaźni z sąsiadami Rune ( Börje Lundberg ) i Anitą ( Chatarina Larsson) obracają się głównie wokół żartu Saab-vs.-Volvo, który wydaje się rozgrywany przez ostatnią puentę . Niepełnosprawność fizyczna Rune jest okazją do wątku fabularnego dotyczącego rysunkowego złoczyńcy – jeszcze jednej białej koszuli – która jest zbyt przesadzona, by trafić w zamierzony cel.

Oficjalne zgłoszenie Szwecji na najlepszy film Mężczyzna Imieniem Ove pobierz obcojęzyczny do Oscara dowodzi, że szwedzkie obrazy mogą być równie sentymentalne i konwencjonalnie rozgrzewające, co hollywoodzkie. To prawda, że ​​niewiele hollywoodzkich filmów raczyłoby opowiedzieć historię życia bohatera poprzez serię retrospekcji wywołanych przez nieudane próby samobójcze. Ale jednak.

Zaadaptowany przez pisarza i reżysera Hannesa Holma z bestsellerowej powieści Fredrika Backmana, „Mężczyzna Imieniem Ove cda” zaczyna się od tego, że tytułowy bohater (przekonująco szorstki Rolf Lassgard) traci pracę na kolei, w której pracował od ponad 40 lat. Czapiący się, marszczący brwi i marszczący brwi, Ove brnie z powrotem do małego, ogrodzonego osiedla, nad którym czuwa jak jastrząb i postanawia dołączyć do niedawno zmarłej żony, wieszając się. Przerywają mu nowi sąsiedzi, młoda rodzina, której matka, Parvenah (Bahar Pars), staje się zarówno sumieniem, jak i uczniem starego maniaka.

Lekko zafascynowany pyszną kuchnią Parvenah z Bliskiego Wschodu, Ove zmiękcza się w męskich widzach bez wątpienia domyśli się go od pierwszego kadru. (Sprawy naprawdę się poprawiają, gdy Ove niechętnie adoptuje puszystego perskiego kota o uderzająco niebieskich oczach.) Pod zawiłościami historii życia tego zwykłego człowieka kryje się zwyczajna historia społeczna Szwecji z drugiej połowy XX wieku. W pewnym sensie „Mężczyzna Imieniem Ove cały film” jest także rodzajem obrazu wiadomości, jego finał podkreśla, że ​​najlepszą drogą do kulturowej ciągłości jest wspólnota, a nie etniczna wyłączność. Rzecz jasna rzecz dobra, ale przede wszystkim zainteresuje miłośników kinowego, komfortowego jedzenia.

1h 56m 2015

Życzymy miłego seansu!