Kraina Snów Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Kraina Snów online

„Slumberland” jest silniejszy w wyczarowywaniu skomplikowanych światów snów niż w tworzeniu satysfakcjonującej podstawy emocjonalnej, co generalnie dotyczy również poprzednich projektów Lawrence’a. Jak coś z filmu Pixara (być może „Monsters Inc.” bez potworów), film przedstawia dość oryginalne spojrzenie na to, jak można tworzyć sny i nimi zarządzać: wszystkie są oparte na ogromnym wieżowcu, w którym różne gatunki doświadczenia związane ze snem zajmują osobne piętra.

Z mapą w ręku Flip i Nemo zastanawiają się, jak się między nimi poruszać, co prowadzi do szalonej przejażdżki, gdy wypełniona motylami fantazja jednej osoby o spełnieniu życzeń trafia do zbiornika toalety łazienki w stylu art deco.

Czasami „Slumberland” sugeruje prostsze, przyjazne dzieciom podejście do „Incepcji”, chociaż Lawrence’owi brakuje logiki wyższego poziomu i wizjonerskiego poczucia budowania świata Christophera Nolana. Ten film czasami olśniewa, ale najczęściej rani oczy, ponieważ Lawrence preferuje szerokie kąty, szaloną akcję i wszechstronną nieatrakcyjną estetykę wizualną.

W filmie brakuje konwencjonalnego złoczyńcy, obsługującego bezczelnych „gliniarzy ze snów”, którzy zachowują się trochę jak Agent Smith w filmach „Matrix”, a także zadymionego, przypominającego kałamarnicę koszmaru, który ściga Nemo w całej Slumberland. To wszystko jest dość jaskrawe i raczej niechlujnie zorganizowane, a szkoda, ponieważ McCay był pionierem tak atrakcyjnego stylu w swoich komiksach „Mały Nemo”. Misternie zaprojektowane napisy końcowe – urocze winiety CG, które wyglądają jak dioramy z papieru – wcierają to, sugerując wiele innych, bardziej intrygujących przygód, które zamiast tego mógł odkrywać Nemo.

1h 57m 2022

Życzymy miłego seansu!