Do ostatniej kości Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Do ostatniej kości online

Wizje dolce-vita włoskiej wsi Guadagnino w jego luźnej trylogii „Pragnienie” ( I Am Love , A Bigger Splash i Call Me By Your Name ) rozkoszowały się skąpaną w słońcu scenerią, nawet gdy oddawali się nostalgicznej tęsknocie za starożytne posągi i zakazany owoc, kulturowe symbole eros, wygłodniały wzrok jego aparatu ożywiał wściekle.

Posępne podejście reżysera do amerykańskiego Środkowego Zachodu pozbawione jest przytłaczającej, gotyckiej gęstości jego Suspirii . Ale tak jak baseny i raje na wyspach służyły jako strefy erogenne w jego wcześniejszych filmach, tak Guadagnino czerpie z otwartych równin i ich zakrwawionego nieba poczucie przytłaczającej natury, które wyjaśnia więź między Maren i Lee poprzez beznadziejną romantyzację jej. Miasta duchów, które odwiedzają, bledną i zarastają, potępione przez większy kraj i powracają w starożytne miejsce. Scena, w której obaj spoglądają na dolinę Nevady, kanonizuje swoją miłość jako wielką sztukę, nawiązując do galerii obrazów z żywiołami krajobrazu, która otwiera film.

W pewnym momencie list napisany i przeczytany na głos przez matkę Maren głosi, że „świat miłości nie chce w nim żadnych potworów”. Ale jak wszystkie deklaracje rodziców w tym filmie, to uczucie rejestruje się jako moralną porażkę, niesprawiedliwą projekcję bólu i żalu, wyznaczającą granice rodzinnej miłości.

Chuda sylwetka Chalameta, uduchowione oczy i delikatnie wyrzeźbione rysy od dawna wyróżniają go jako wykonawcę; w tym spotkaniu z reżyserem Call Me By Your Name , który wyraźnie go ubóstwia, aktor zostaje wyniesiony do idola grunge’owego poranka: Jamesa Deana w podartych dżinsach i zakrwawionej bluzce. Scena, w której podskakuje do „Lick It Up” Kiss, wydaje się zbyt idealnie skalibrowana, status celebryty Chalameta przytłacza postać, którą gra, ale niesamowity magnetyzm odzwierciedla fascynację Guadagnino górniczą erotyczną przyjemnością z archetypów ekranowych.

Russell jest bardziej wrażliwy w uchwyceniu popychania między pasją a kontrolą, które ostatecznie zmusza Maren i Lee do sprzedaży ciężarówki i wspólnego mieszkania. To się strasznie kończy, ale jest piękno i optymizm w sposobie, w jaki Maren i Lee czują się w swojej prowizorycznej domowości. „Bądźmy ludźmi” — mówi Maren. „Bądźmy nimi na chwilę”. Oplatając swoje kończyny, jakby pragnąc wspiąć się na siebie nawzajem, gwiazdy odnajdują szaloną chemię fizyczną, która potęguje wypaczoną romantyczną desperację filmu.

2h 10m 2022

Życzymy miłego seansu!