Club Zero Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Club Zero online

Jest scena w Club Zero cda, w której nastolatka (Ksenia Devriendt) zjada własne wymiociny, co natychmiast wyniesie to do galerii sław artystycznego domu w Cannes, obok ubiegłorocznego zdobywcy Złotej Palmy Triangle of Sadness , który w dziwny sposób przypomina w duchu.

Klub Zero z pewnością będzie miał swoich zwolenników na Croisette i poza nią, a kto nie pokochałby nasyconych kolorów kostiumów Tanji Hausner i przerażająco surowej scenografii Becka Rainforda? Jednak klarowność wizji, którą można było dostrzec we wcześniejszych pracach – zwłaszcza w Amour Fou , Lourdes i Hotelu – nie kwitnie na jałowej glebie tego filmu.

Przynajmniej scenariusz jest oszczędny i na temat. Po raz pierwszy spotykamy nową nauczycielkę, panią Novak (Wasikowską, być może udając lekko obcy akcent polskiej krewnej), pierwszego dnia jej nauczania o żywieniu w małej klasie w małej placówce edukacyjnej o nazwie The Talent Campus.

(Czy to może wykopaliska na Berlinale, które równolegle do festiwalu prowadzi kurs edukacyjny o tej samej nazwie?) Kamera powoli śledzi drogę od ucznia do ucznia (stylizowana praca DP Martina Gschlachta jak zawsze trafna), każdy nastolatek w Club Zero cda wyjaśnia dlaczego chcą więcej myśleć o tym, co jedzą. Nikt nie przyznaje się, że po prostu chce być szczuplejszy – to nie jest podejście pokolenia Z. Zamiast tego chcą na przykład poprawić swoje wyniki sportowe lub spożywać żywność w sposób zmniejszający szkody dla środowiska, jakie przemysł rolniczy wyrządza.

1h 50m 2023

Życzymy miłego seansu!