Bielmo Cały film Oglądaj Online na CDA HD

Image Bielmo

Podkręcona kula, którą Bladoniebieskie Oko zamierza rzucić Landorowi, nie tyle wynika z jego centralnej tajemnicy , nawet jeśli ta sprawa obejmuje satanistyczne rytuały, martwe zwierzęta i emocjonalnie płochliwych bogatych ludzi. Te rzeczy okazują się dziwnie nieciekawe. Lepszy jest kadet, który pewnej nocy znajduje Landora w barze, odciąga go na bok i mówi: „Człowiek, którego szukasz, to” — dramatyczna pauza — „ poeta ”. Skąd ten facet wie? To też poeta. Podobno jest Edgarem Allanem Poe .

To nazwisko nic Landorowi nie mówi. Ale oczywiście to coś dla nas znaczy. Bladoniebieskie oko, napisany i wyreżyserowany przez Scotta Coopera i oparty na powieści Louisa Bayarda z 2003 roku pod tym samym tytułem, jest tylko pozornie filmem o tajemnicy. Naprawdę, jest to film skupiony na wrzecionowatej dziwności poety nieco w jego centrum, który początkowo został zwerbowany do firmy Landora tylko ze względu na jego gotyckie instynkty.

No i może dla przyjemności jego hifalutynowego przeciągania, ogólna esencja jego towarzystwa ze Starego Południa, która wyróżnia się jako egzotyczna w Dolinie Hudson i odpowiednio uczyniła go celem wśród jego rówieśników. Poe, grany przez żądnego przygód, dziwacznego Harry’ego Mellinga, jest zbolałym romantykiem o wyjątkowym obliczu, który za dużo gada, ekscytuje się poezją i nieoczekiwanie jest chętny do zanurzenia się we wraku tajemnicy tej historii.

2h 10m 2022

Życzymy miłego seansu!